Categories
Projects

Project: Mahindra Zor Grand Rickshaw

Kaua ehitatud kaunikene ehk kitselaut, mida võib ka nimetada nüüd nutilaudaks on valmis saanud. Lauda katust ehib Solarstone poolt annetatud päikese katus ning paigaldatud ka 3kw süsteem elektri kättesaamiseks. Kõik toimib, voolu tuleb. Rõõm on suur 🙂

Seoses tasuta tuleva energiaga tekkis meil mõte seda voolu kuidagi ära kasutada toidu transportimiseks. Meil on enamus liikmeid  Toidusaluga piirnevatest küladest. Koguaeg kasutame toidu vedamiseks erinevaid küla sõidukeid. See on väga aeganõudev ja kulukas.  Kui aga saame toidukastid liikmeteni elektri jõul, saavad liikmed oma toidukastid näiteks kord nädalas liikuvast elektri mini kastikast, mis on 0 kuluga, sest see liigub päikesejõul. Lisaks saab palju töid sellega toidusalus tehtud, mis ei reostaks maapinda. Iga aasta leiutame, kuidas saab hobusesõnnikut (seda veaksime tonnistes kottides, mitte lahtiselt) toidusallu, mismoodi materjal veetud jnejne. Traktoriteenuste eest peame ka igakord midagi maksma ja traktorit ei tahaks üldse toidusalu alale aga teinekord ei jää muud varjanti. Heinapalle seljas ei vea. 

Kuna euroopas on selliste sõidukite hinnad väga kallid oleks mõistlik see tellida aasiast. Oleme uurinud erinevaid lahendusi ja kõige turvalisem ja töökindlam oleks Mahindra toodetud mini kastikas. Mahindra on tootnud vastupidavaid sõidukeid ja Indias kasutatakse väga palju Mahindraid. 

Täpsed andmed elektrilise mini kastika kohta:

Nimi Mahindra ZOR GRAND 2023

Sõidukaugus 100km

Laadimisaeg 4h

Kandevõime 500kg

Tippkiirus 50km/h

Aku Lithium-ion, 48v

Garantii 3a

Hind umbes 380000 India ruupiat, mis teeb olenevalt kursist umbes 4222 eurot.

Lisandub tollimaks mida on raske arvutada kuid oleme suhtluses Maksu- ja Tolliametiga selle numbri selgitamiseks.

Lisandub veel saatmiskulu. Otsime erinevaid lahendusi aga summa peaks jääma alla 1000 euro.

NB: Kui saame vastused täpsete summadega siis muudame infot jooksvalt. 

Hind on umbes kuna see varieerub kursi tõttu. 

Sellise mini kastikaga saaks toidusalu areneda just sellises suunas, kuhu see arenema peab. Kui suudame areneda sõltumata kütusest ning toitu transportida 0 kuluga siis oleme loonud süsteemi, mis on jätkusuutlik. 

Mõtlesime erinevaid Euroopas müüdavate sõidukite peale aga kõik nad on kallid. Isegi pisike elektriline jalgratas millel on kast maksab 4000 eurot. Rääkimata siis 500kg vedavast mini kastikast. Kuna tegemist on väikse võimsuse ja väikse kiirusega sõidukiga siis arvele võtmisega ei tohiks olla muresid. Ainukesed mured võivad tekkida saatmisega. Seda on raske ette prognoosida. 

Kui sa tunned, et meie idee sind kõnetas soetada Tsirgumäe Toidusalu MTÜ-le üks korralik elektri jõul liikuv mini kastikas siis oleme eriti tänulikud iga annetuse eest, et see unistus ellu viia. 

Seoses selle projektiga kogume raha toidusalu kontole. Kui annetus teha võiks juurde kirjutada ( ANNETUS MINI KASTIKAS)

Link annetuse tegemiseks vajalikule veebilehele